Novinky z Kenya Bike Challenge

VO2max - hlavní sponzor

Společnost "VO2MAX Systém celostní terapie", jejíž majitelkou je Šárka Strachová, poskytne 12 statečným vstupní vyšetření zdarma a návrh na následnou celostní péči o tělo. Tento balíček obsahuje:

Vstupní fyzioterapii
Zátěžový test
3D postavení posedu na kole

Účastníci mají také možnost další spolupráce s VO2max (tréninkový plán, terapie, rozvoj..) a to s VIP slevou 20%.

Scott - hlavní sponzor

Scott je americká značka špičkových kol a cyklistického a sportovního vybavení. Její historie sahá do roku 1958, kdy její zakladatel Ed Scott učinil revoluci v lyžování svým vynálezem první hliníkové lyžařské hůlky. V roce 1986 značka představila své první horské kolo, o tři roky později přichází jeden z nejinovativnějších produktů v historii cyklistiky - aerodynamická řídítka, s nimiž následně Greg Lemond vyhrál Tour de France. V roce 1992 představil SCOTT svá první celoodpružená horská kola a uvedl na trh cyklistické boty a helmy vlastní produkce. Další významný úspěch přišel v roce 2011, kdy Scott přišel s vůbec nejlehčím MTB karbonovým rámem Scale (899 g), s nímž Nino Schurter vyhrál světový pohár.

Ve spolupráci se Scott pořádáme rovněž půlroční soutěž "Scott 4 Maasai" pro žáky Maasai Academy. Soutěž je postavena na motivaci dětí nejen na sportovní výkon, ale také na kreativitu. Je záměrně postavena tak, aby neupřednostňovala dívky či chlapce. V každém ročníku (1. - 7. třída) budou tři vítězové, kteří vyhrají prémiové kolo Scott. Kola budou předána na konci expedice Kenya Bike Challenge samotnými účastníky. Patronkou soutěže je Šárka Strachová.

Šárka Strachová - hlavní sponzor

 

Šárka Strachová je nejúspěšnější lyžařkou v alpských disciplínách v české i československé historii tohoto populárního sportovního odvětví. Specializovala se na technické disciplíny. V elitní sérii závodů světového poháru nastupovala neuvěřitelných 15 sezon, během kterých dokázala 17x vystoupit na stupně vítězů, dva závody vyhrála, oba v americkém Aspenu. Dokázala získat medaile ve slalomu na třech po sobě jdoucích mistrovstvích světa, zlato v Are (2007), stříbro ve Val d'lsere(2009) a bronz v Santa Catarině (2005). 

Absolutně největšího úspěchu dosáhla na zimních olympijských hrách ve Vancouveru (2010), jako první v historii získala ve slalomu bronzovou medaili. V roce 2012 byla nucena přerušit kariéru, postihl ji metabolický rozvrat organismu a byl ji odoperován nezhoubný nádor na mozku v oblasti hypofýzy. Na svahy se dokázala vrátit hned v další sezoně. Čtvrtou medaili z mistrovství světa získala v roce 2015 v americkém Beaver Creaku umístěním na třetím místě a triumfovala tak svůj velký „comeback“. 

S aktivní kariérou se rozloučila v roce 2017, na mistrovství světa skončila ve slalomu na 5. místě. Její sportovní i životní příběh byl námětem dokumentárního filmu Dvě minuty mého života, který získal 1.místo na festivalu outdoorových filmů v kategorii – Dobrodružný a extrémní sportovní film. 

Sportu se věnuje i nadále, je majitelkou a zakladatelkou kliniky VO2max Systém celostní terapie v Praze, kam přenesla své bohaté zkušenosti v komplexním přístupu a péči o lidské tělo a duši. Kromě pracovních povinností ve VO2max se věnuje charitativní činnosti, je patronkou půlroční soutěže žáků Maasai Academy o kola Scott, které do soutěže věnovala. Mezi její záliby patří tanec a hudba.

Turkish Airlines

Turkish Airlines, Inc. jsou národní leteckou společností Turecka se sídlem v Istanbulu. Provozuje síť linek do 292 destinací (listopad 2016). Hlavní základnou společnosti je Atatürkovo letiště Istanbul, další jsou Mezinárodní letiště Ankara-Esenboğa, Mezinárodní letiště Sabiha Gökçen. V posledních letech dochází k obrovskému rozvoji společnosti – od roku 2007 se počet přepravených cestujících ztrojnásobil z 19,6 mil na 61 mil. 

TV Prima - mediální partner

Televize Prima je druhou nejsilnější komerční televizí na českém trhu. V jejím portfoliu jsou sesterské televizní stanice, online lifestylové servery a tištěná média a je hlavním mediálním partnerem projektu Kenya Bike Challenge. Bude monitorovat celý půlroční průběh projektu (duben/červen 2017 - listopad/prosinec 2017), rovněž poskytne online servery ze svého portfolia, poskytne tištěná periodika ze svého portfolia a osloví spolupracující média

Na všech akcích projektu bude televizní štáb redakce TOP STAR a TOP STAR magazín televize Prima, v rámci nichž budou také odvysílány reportáže. 

Na internetových stránkách TOP STAR redakce, tedy itopstar.cz, bude tzv. microsite/záložka po dobu trvání celého projektu. Tato microsite/záložka bude věnována (a pojmenována) pouze projektu a bude sloužit jako jeden z hlavních mediálních pilířů projektu.

Osobnosti TV Prima

Za TV Prima se samotné expedice zúčastní dva novináři, kteří budou přímo z místa konání poskytovat online reportáže a videa, která budou prezentována nejen v průběhu příprav a expedice samotné, ale také po jejím uskutečnění.

Lucie Špaková redaktorka TV Prima, bude účastnicí expedice, je aktivní blogerkou. Lucie podstoupí celou půlroční přípravu. Bude jí zapůjčeno kolo Scott, podstoupí kompletní lékařskou prohlídku, na míru jí bude připraven tréninkový plán. Lucie bude svou proměnu v cyklistku monitorovat na svém blogu a na sociálních sítích.

Členem expedice-cyklistou bude také Roman Šebrle, olympijský vítěz v pětiboji a moderátor hlavní zpravodajské relace TV Prima.

TV Prima Zoom - mediální partner

TV Prima Zoom 

Aktuálně je v jednání  dokumentárním filmu o celém projektu a jeho průběhu (stopáž 30 min.). Partnerům projektu poděkujeme v titulcích filmu.

zoom.iprima.cz 

Zoom.iprima je online server zaměřený na cestování, přírodu, adrenalinové sporty a zážitky a je druhým hlavním online partnerem projektu. Prima Zoom bude průběžně zveřejňovat reportáže, zdravice, zajímavosti o účastnících, ze všech akcí s projektem spojených.

Asante Kenya - pořadatel

Nadační fond Asante Kenya a Projekt Medela založila moderátorka Lejla Abbasová. Asante Kenya aktuálně podporuje 10 projektů v Keni a to především základní školy, pěti z nich pomohl ke stavbě nových budov.

Dále Asante Kenya podporuje projekt Narok, který pomáhá dívkám utíkajícím před ženskou obřízkou a zřizuje počítačovou učebnu pro děti ze slumů e-Afric@ Cyber Café.

Dressler - pořadatel

Josef Dressler je dvojnásobný mistr světa, mistr Evropy, vítěz Světového halového poháru, mistr Asie a dvacetinásobný mistr republiky v biketrialu, propagátor cyklistiky, nejzkušenější český učitel jízdy na kole, za posledních devatenáct let autor mnoha výukových článků v novinách, časopisech i na internetu, autor knih Škola kola (2002 a 2013) a EnCYKLOpedie (2003). 

Trenér juniorského mistra světa a Evropy v biketrialu Laca Janošky. Od roku 2016 mentor jedné z našich nejlepších bikerek Jitky Škarnitzlové, a Kristiana Hynka. Pořadatel campů a dalších lekcí pro jezdce, kteří chtějí kolo lépe ovládat a mít z něj větší radost. 

Během své sportovní činnosti pomáhá dětem ze sociálně slabých rodin a je patronem sdružení handicapovaných cyklistů Černí koně. 

WTF Design - děkujeme

www.wtfdesigner.com 

Kapesní svět - děkujeme

www.kapesnisvet.cz

Ferratt International - děkujeme

www.ferratt.com

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku