Váš příspěvěk nebude jen podpisem na darovací smlouvě

Nebude anonymním darem, o kterém nevíte, kde přesně skončí a kolik z něj zbyde projektům

Nezisková organizace RedTribe

RedTribe

Neziskovou organizaci RedTribe založil manželský pár Hennie a Becca. Hennie, původem Jihoafričan, a Becca, rodilá Britka, měli v oblasti Olorte “pouze” žít. Osudový moment nastal, když měla jejich nejmladší dcera začít chodit do školy.

Kousek od jejich domu škola byla, i když podle našich měřítek bychom ji školou asi ani nazývat neměli. Děti vyučoval místní pastor v miniaturní místnosti ve velmi nuzných podmínkách. Nadšení učitelů, dětí i jejich rodičů bylo ale tak silné, že se Hennie a Becca rozhodli mini školičce pomoci. Tak vznikla organizace RedTribe, která dnes spravuje tři projekty - Maasai Academy, Maasai Clinic a RedTribe Beadwork.

Maasai Academy

Maasai Academy založilo několik zapálených masajských rodičú pod vedením pastora v místní církevní budově. Díky spolupráci s RedTribe se škola z původního počtu jeden učitel a tři žáci rozrostla na 170 žáků, 9 učitelů, 7 tříd a 2 školky.

Škola poskytuje žákům každodenní stravování, ke škole patří velké sportovní hřiště. Škola díky nadačnímu fondu Asante Kenya zrealizovala 3letý projekt, který navíc zajistí pravidelný příjem farmy “Shamba Project”. Výpěstky slouží nejen k vaření ve školní jídelně, ale také se prodávají na místních trzích. Více informací na redtribe.org a facebooku.

Maasai Clinic

Cílem Maasai Clinic je poskytovat zdravotní péči a souvisejicí osvětu místní komunitě. Kliniku provozuje Florence, vysoce kvalifikovaná zdravotní sestra, která dokáže provést širokou škálu ošetření od zubařské péče, přes porodní asistenci až po obvyklé zdravotní procedury.

Florence se věnuje také zdravotnickému vzdělávání dětí na místních školách, v posledních letech se zaměřuje i na osvětu související s virem HIV. Péče včetně medikamentů je díky sponzorským darům poskytována téměř zdarma.

RedTribe Beadwork

RedTribe Beadwork, tedy šperkařský projekt, začala Becca pouze s jednou místní vdovou a pár korálky. Becce, která se designem šperků zabývala již v Anglii, se podařilo do svých návrhů pro “západní” trh zapojit masajskou tradiční práci s korálky. Projekt se postupně rozrostl na skupinu dvaceti marginalizovaných masajských žen a manažera. Díky ziskům z internetového prodeje RedTribe Beadwork zajišťuje nejen udržitelný příjem pro ženy a jejich často početné rodiny, ale navíc je schopen zaplatit plat učitelky v Maasai Academy.

Za Váš příspěvek pořídíme

Stavbu nové knihovny

Škole chybí budova, která bude sloužit nejen jako knihovna, ale také jako studovna, počítačová učebna a prostor pro uskladnění školních pomůcek a učebnic.

Rozměry budovy: 20m x 9m
Cena konstrukce budovy 1.225.000 KES
Solární panely: 495.000 KES
Zařízení: 280.000 KES

Celkem
2.000.0000 KES (cca 500.000 Kč)

Nové vozítko BUV

BUV je tzv. Basic Utility Vehicle, tedy malé transportní vozidlo s přívěsem uzpůsobené pro africké podmínky. Má snadnou údržbu a je zcela zásadní pro místní malé farmáře. Díky svým jízdním vlastnostem je BUV schopné zdolat náročný terén. Farmáři tak mohou dovážet své výpěstky na místní trhy a tak se stát zase o něco více soběstačnými.

RedTribe bude BUV používat pro “Shamba Project”. Úroda z projektu je zpracovávána v kuchyni školy Maasai Academy a přebytky jsou prodávány na místních trzích. Výdělek jde zpět na podporu zemědělského projektu nebo celé komunity.

Celkem
700.000 KES (cca 175.000 Kč)

Vzdělávání učitelů

Cílem je zvýšit kvalitu poskytovaného vzdělávání a tak z Maasai Academy vybudovat nejlepší školu v oblasti Loita Hills. Úroveň poskytnutého vzdělávání zatraktivní školu pro rodiče, kteří jsou schopni platit školné. Díky nim se navíc stane škola zase více soběstačná.

Přispějeme tedy na platy vysokoškolsky kvalifikovaného ředitele, jednoho učitele a speciálního pedagoga po dobu dvou let. 

Přispějeme na další vzdělání minimálně třem stávajícím učitelům (úroveň ECD - Early Childhood Education Diploma).

Rozpočet
1.600.000 KES (cca 400.000 Kč)

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku