S kým pojedete?

Poznejte nás blíž!

Hlavní organizátoři

LEJLA ABBASOVÁ & ASANTE KENYA

Jsou spolu s Josem Dresslerem hlavním iniciátorem a organizátorem Keny Bike Challenge

Lejla Abbasová začínala v 18 letech v televizi Galaxie, kde moderovala jedinou českou mutaci MTV. Poté krátce působila na TV3, kde točila reportáže z klubů. Následně pracovala 6 let jako moderátorka, dramaturgyně a autorka scénářů v televizi Óčko. Uváděla „noční show” reality show „Big Brother“ televize Nova. Rok a půl moderovala v České televizi pořad Sama doma. Na TV Barrandov a TV Pětka uváděla lifestylový poradenský magazín Maminka. Mimo to již několik let uvádí společenské večírky, sportovní akce, konference a programy pro děti. Moderuje v českém a anglickém jazyce. 

Ve svých 21 letech se stala tiskovou mluvčí Ligy etnických menšin, přes které se seznámila s projektem adopce dětí na dálku. Zhruba 5 let pracovala jako koordinátorka tohoto projektu pro Keňu, díky programu v Keni i půl roku žila.

Za svou humanitární činnost obdržela Lejla Abbasová v roce 2009 bronzovou medaili Ministerstva zahraničních věcí.

V letech 2009 - 2010 pracovala jako tisková mluvčí a poradkyně ministra pro lidská práva. 

Lejla je patronem prestižní Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (dofe.cz), nejstarší mezinárodní ceny pro sociální inovace SozialMarie (sozialmarie.org) pro rok 2017 a dalších neziskových projektů.

Asante Kenya

Později Lejla založila nadační fond Asante Kenya a Projekt Medela, který se snaží pomoci znevýhodněným dětem po celém světě. Asante Kenya v průběhu let podpořil 19 projektů v Keni, vedle základních škol zřizoval i internátní vzdělávací středisko pomáhající dívkám utíkajícím před ženskou obřízkou a počítačovou učebnu s výukou e-afric@ Cyber Café pro děti ze slumů. Asante Kenya financoval výstavbu či dostavbu 5 škol. Společně s o.p.s. Njovu založil nadační fond charitativní e-shop s africkými šperky a doplňky Imana.cz. 

V dnešní době spolupracuje nadační fond s neziskovou organizací RedTribe, působící na hranici mezi Keňou a Tanzánií, která ve spolupráci s masajskou komunitou zřizuje základní školu Maasai Academy a další návazné projekty. 

Projekt Medela podporoval neziskové organizace a jejich konkrétní projekty. V jeho režii byl vydán kalendář Jana Saudka představující významné české ženy, Medela také připravila a publikovala knihu pohádek z podporovaných destinací s názvem Pohádky z jiných světů. V jeho produkci (a koprodukci České televize) také vznikl a byl financován dokument Olgy Sommerové Medela, latinsky pomoc.

www.asantekenya.org

JOSEF DRESSLER

Narozen 17.2.1971 ve Vlašimi. Dvojnásobný mistr světa, mistr Evropy, vítěz Světového halového poháru, mistr Asie a dvacetinásobný mistr republiky v biketrialu, propagátor cyklistiky, nejzkušenější český učitel jízdy na kole, za posledních devatenáct let autor mnoha výukových článků v novinách, časopisech i na internetu, autor knih Škola kola (2002 a 2013) a EnCYKLOpedie (2003). 

Trenér juniorského mistra světa a Evropy v biketrialu Laca Janošky. Od roku 2016 mentor jedné z našich nejlepších bikerek Jitky Škarnitzlové, a Kristiana Hynka. Pořadatel campů a dalších lekcí pro jezdce, kteří chtějí kolo lépe ovládat a mít z něj větší radost. 

Během své sportovní činnosti pomáhá dětem ze sociálně slabých rodin a je patronem sdružení handicapovaných cyklistů Černí koně. 

www.dressler.cz

JOHN BLISSETT

John Blisset je jedním ze zakladatelů Willetts Safaris, která je malou, nezávislou společností, jež organizuje safari na míru, rozšířenou horskou cyklistiku a pěší safari ve východní Africe pro malé skupiny, ať už rodiny nebo blízké přátele, kteří hledají trochu více dobrodružství.

John má celoživotní zkušenosti s východní Afrikou a pravidelně pořádá a vede výlety pro lékaře, zdravotní sestry, učitele a studenty v rámci programů osobního rozvoje, stejně tak jako soukromé safari pro ostatní cestovatele. Jeho blízký vztah k této oblasti mu mezi místními lidmi z Olare vyneslo jméno Nderekeyia a stal se z něj takzvaný starší z vesnice Lebentera v srdci Maasai Land. Právě John bude průvodcem i naší cyklo expedice napříč Great Rift Valley.

www.willetts-safaris.co.uk

Chcete se s námi spojit?

WANDA DVORSKÁ
produkční

+420 774 555 374
info@asantekenya.org
www.asantekenya.org

JOSEF DRESSLER
josef@dressler.cz
www.dressler.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku